Левски нанесе първа загуба на Черно море този сезон -

...

Левски пречупи 10-има от Черно море, варненци с първа загуба

" Левски " нанесе първа загуба на " Черно море " този сезон - 1:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига, игран на ст. " Георги Аспарухов ". Джавад Ел Джемили осъществя гръмък гол в 57-ата минута, а от 22-ата гостите играха с човек по-малко поради пряк червен картон на зашитника Влатко Дробаров.

" Моряците " са втори в класирането с 29 точки, а " сините " са четвърти с 26 т. Все още води " Локомотив " (Пловдив) с 30 т. " Левски " и третият ЦСКА-София (28 т.) са с мач по-малко.

В първите минути двата противника размениха по една голова опция. На вратата на домакините стартира Николай Михайлов - за сметка на направилия неточности в последно време Пламен Андреев.

Първият съдбоносен настъпи в 22-та минута. " Сините " лишиха топката при преса в половината на " Черно море " и Джевад Ел Джемили си я поведе, с цел да се откъсне самичък против национала Иван Дюлгеров. Влатко Дробаров обаче направи жестоко нарушаване в глезена на испанския халф и бе изпъден от Никола Попов след обзор на ВАР, откакто в началото картонът бе жълт.
 Феновете на " Левски " издигнаха надписи против ръководствого на БФС. Снимка Българска телеграфна агенция
" Черно море " се затвори надълбоко в половината си и удържа натиска на домакините до полувремето. " Сините " съумяха да стигнат до един рисков удар на Жереми Петрис, който обаче бе избит от Даниел Димов.

В 57-ата минута добре групираните " моряци " рухнаха. Ел Джемили получи топката малко след центъра, напредна към наказателното поле и стреля диагонално от към 20 метра - 1:0, като топката може би изненада Дюлгеров, удари се в напречната греда и влетя в мрежата.

Варненци дадоха отговор мигновено и получиха статично състояние фронтално против вратата, само че Тейшейра уцели Асен Митков на стената.

Левски стигна до още едно положително състояние посредством Уелтън, чийто удар отблизо разстояние бе блокиран от Дюлгеров с тяло.