Кори Гоф достигна до първи полуфинал в кариерата си в

...

Кори Гоф достигна до първи полуфинал от Големия шлем в кариерата си

Кори Гоф доближи до първи полуфинал в кариерата си в Големия шлем, откакто отстрани сънародничката си Слоун Стивънс със 7:5, 6:2 на Ролан Гарос.

Американката пропиля задатък от 5:2, само че въпреки всичко стигна до триумфа в първия сет след решителен пробив в 12-ия гейм.

В началото на втората част тя загуби подаването си, само че по-късно взе пет следващи гейма по пътя си към крайната победа против вицешампионката на " Ролан Гарос " през 2018 година Стивънс след 90 минути игра.

Така тя направи идната стъпка, откакто през предишния сезон доближи до четвъртфиналите в Париж, само че претърпя проваляне с 6:7(6), 3:6 от бъдещата победителка Барбора Крейчикова (Чехия).

Следващата съперничка на Гоф ще бъде италианката Мартина Тревизан, която също ще дебютира на полуфинал в шампионатите от Шлема, откакто по-рано през днешния ден надви над Лейла Фернандес (Канада) с 6:2, 6:7(3), 6:3.