Комичен литературен гаф направи премиерът Кирил Петков днес. В предаването

...
Комичен литературен гаф направи премиерът Кирил Петков днес. В предаването
Коментари Харесай

Кирил Петков обърка Чехов и Толстой

Комичен книжовен гаф направи министър председателят Кирил Петков през днешния ден. В предаването " Седмицата " на Дарик радио той описа какъв брой обичан му е роман на Антон Чехов, който обаче е писан от... Лев Толстой.

Поводът да приказва за литература бе фактът, че през днешния ден е рожденият ден на Чехов. В тази връзка водещият попита Петков по какъв начин би коментирал думите на Чехов, че човек може да доближи до убеждения единствено посредством персонален опит и страдалчество - въпросът бе насочен в подтекст на проблемите със Северна Македония. " Първо да кажа, че имам едно обичано есе на Чехов - " Колко земя му би трябвало на човек ". Всеки би трябвало да се сеща за този негов роман ", сподели Петков. И обясни сюжета - на един човек му дават опция да загради голяма територия, тичайки от заран до залез; упоритостта го кара да тича, само че не си преценя силите; най-после е заградил доста земя, само че умира уморен; погребват го в гроб два на два метра. " Така че този роман на Чехов ми е обичан - до момента в който се стремим да заградим оптимално доста, би трябвало да мислим, в действителност, кои са значимите неща, кои неща да приоритизираме ", сподели Петков.

Ето какво сподели още министър председателят в изявлението си за Дарик радио:

Човек, с цел да взема самостоятелни решения, би трябвало да има самостоятелен запас. Европа не би трябвало да чака да е потребител на сигурност, а да е основател. Но не би трябвало да има прекомерно доста паралелни съюзи и общата европейска войска би трябвало да надгражда НАТО. Така разяснява предлаганата от френския президент Еманюел Макрон обща европейска войска министър председателят Кирил Петков в изявление за Дарик радио.

От Северна Македония можем да желаеме всичко. Много значими български цели, които в действителност са значими. Но крайната цел е, до момента в който резервираме българското си достолепие, да имаме същинско добросъседство. Крайно време е да спрем да мислим Балканите националистически, а като район. Това е пазар с размера на Франция и можем да сме доста по-успешни, разяснява още министър-председателят. Той цитира обичания си роман на Чехов по какъв начин човек, който желае прекомерно доста най-после не получава нищо. Разказът се споделя " Колко земя му би трябвало на човек ", уточни Петков и преразказа творбата в ефир. В нея се споделя по какъв начин един човек щял да получи толкоз земя, колкото може да обиколи за един ден, само че с условия в края на деня да се върне на изходната си точка. Човекът тръгнал да обикаля прекомерно огромен кръг, най-после съумял да се върне, само че бил толкоз изтощен, че починал на място. Разказът обаче не е на Чехов, а на Толстой.

Сега споделяме: проблемите са си проблеми, би трябвало да работим по тях, само че дано работим градивно, та където можем дружно да спечелим да го създадем, сподели още Петков за новия метод на България в договарянията с РСМ. Надявам се този нов взор да ни разреши по-лесно да решим проблемите, които сега наподобяват нерешими, изясни министър председателят.

Ако мислим какво можем да създадем, националистите ще увиснат. Но в този момент ще видите, ще се усили това говорене и в България, и в Северна Македония, само че последователно няма да има значение, добави Петков. Не може обаче да се не помни историята и не би трябвало да се подценява, сподели още министър-председателят.

До този миг приказваме в историческата комисия единствено какъв брой огромни разлики имаме, а би трябвало да погледнем нещата, върху които се съгласяваме. Има значими исторически фигури, върху които се сплотяваме, а тези единодушия даже не са официално оповестени. Нека тези неща да ги създадем обстоятелства, да ги вкараме в образователните стратегии и по този начин ще напредваме, съобщи още Петков.

Важно е да се разбере, че когато има наслагване на агитация, а по време на югославския режим е имало голяма, ние не можем да го пренебрегваме и е нужно време за изчистването и. Пускайки Северна Македония по пътя към Европа не е стартиране в Европа. Има едни 15 години. И в случай че създадем развой историческата истина да се разкрива, имаме интервал от 15 години, в който можем да работим, изясни той.

България като суверенна страна никой не може да ни постанова каквото и да било, сподели Петков във връзка настояванията на Русия НАТО да се изтегли до границите си от 1997 година и да няма войски в България и Румъния.

За първи път с българския батальон се слагаме като първа категория страна в НАТО. Лидерство е да кажеш - български командири, български войски. Когато определим батальона като български, даваме късмет на нашата войска да покаже, че може. Ние имаме дефицити и сме подготвени да приемем попълването им от съюзнически войски. Сега към този момент почваме да попълняме тези дефицити, а не да се харчат пари за защита, тъй като някой желал да си купи нещо, обясни министър председателят за какво държавното управление предложи български елементи да усилят източния фланг на НАТО на наша територия, а не да се одобряват съюзнически елементи.

В България тематиката русофили-русофоби има дълги корени. Стига толкоз, ние би трябвало да сме българофили и би трябвало да мислим по какъв начин всяко наше деяние се отразява на позицията ни в света. Единствените, които ще пазят българския интерес сме ние, разяснява още Петков.

Европейски Съюз е един от най-демократичните и проспериращи съюзи в света и в тази рамка би трябвало да създадем оптималното за България. От тази позиция връзките ни би трябвало да са естествени с всички, само че не можем да си затваряме очите за нарушение на интернационалното право, сподели министър председателят.

Министър-председателят приказва и за ръководството на рецесията и епидемията от ковид. " Не затваряме никой за нищо до момента в който цената на това не стартира да е заплаха за нечий живот ", изясни Кирил Петков. В момента работим по прогноза за пет дни и има предвидимост на ограниченията.

Надявам се в по-топлите месеци тази вълна да изчезне. И се надявам, че хората осъзнават, че като се имунизират освен избавят себе си, само че и понижават риска да затворим цялата стопанска система. Мантрата аз си вземам решение не е вярна. Освен за себе си решаваме и за цялата стопанска система и е време всеки да си поеме отговорността. Ако се ваксинирате през днешния ден, гласувате да не затваряме стопанската система и учебните заведения, съобщи още Петков.

Ако КПКОНПИ е самостоятелна и има проверяващи функционалности няма да има скрито-покрито макар прокуратурата, сподели министър председателят за какво ръководещите желаят промени в антикорупционната комисия.

Внимание бе отделено на глобените по закона " Магнитски " българи. Този закон сподели голяма дупка в нашите благоприятни условия да си решаваме сами проблемите. Сега се мисли за закон, който да контролира това отношение с " Магнитски ", с цел да няма обвинявания, че друга страна взема решение нещата при нас. Но и да се откри за какво всички наши органи са изпуснали това, което Съединени американски щати вижда от 8000 км. Ако антикорупционната комисия я създадем в работещ тип, ще адресира тъкмо този проблем, разяснява по тематиката Петков.

Нямаме 100 дни, не спим задоволително и работим крепко и имаме огромен напредък. Погледнете резултатите. Г-н Цацаров, колкото и да е неудовлетворен от това за отнетия допуск, въпреки всичко си подаде оставката. Снощи сменихме целия ръб на " Булгаргаз ", тъй като нямаме време за губене, сподели още Петков. От думите му стана ясно, че компанията е вземала неправилни решения при договарянето на цените по отношение на тържищата.

В момента можем да вземем азерски газ през Неа Месемврия, там връзката може да се употребява и получихме уверения от Азербайджан, че е допустимо. Неясно за какво обаче не сме го създали, освен това, отказали сме се от тези количества. И ето по какъв начин се стига до 30% по-висока цена на газа и хората ще я платят. Очаквам новият ръб най-малкото да не взема такива решения, изясни той промените в енергийната компания.

КЕВР би трябвало да е работещ орган и да има опция да влезе същински в ценообразуването на енергийните сдружения. Ако не питаш за какво се отказвате от евтината доставка и отивате на скъпата, що за регулатор си. И когато нещо не наподобява обикновено би трябвало да се проверява. Виждам Народно събрание да работи съществено по въпроса и когато имаме нов КЕВР с петте самостоятелни индивида, не би трябвало да имаме повече такива изненади, добави министър председателят.

До този миг и четирите съдружни колегата работим в границите на съглашението и обединението ще се движи мощно и устойчиво, до момента в който съблюдаваме разпоредбите и не си затваряме очите пред проблемите на някой от сътрудниците, разяснява още Петков.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР