Женският национален отбор на Япония разби с 4:0 тима на

...

Япония и Австралия с разгромни победи на световното първенство по футбол за жени

Женският народен тим на Япония разруши с 4:0 отбора на Испания в мач от международното състезание по футбол за дами игран в Уелингтън. Това бе пряк конфликт за първото място в група „ С “, защото досега и двата тима имаха по две победи. След днешния резултат японките финишираха на първата позиция, а „ Ла Роха “ остана на второто място. Хината Миязава (12`, 40`) означи два гола, а Рико Уеки (29`) добави още едно попадение за селекцията Футоши Икеда още до почивката. Мина Танака оформи крайния резултат в 83-тата минута.

Японките приключват груповата фаза с голова разлика 11:0. На 1/8-финалите те ще се изправят против тима на Норвегия, който финишира на второ място в група „ А “. Испанките бяха в серия от осем следващи победи. Те ще срещнат Швейцария на осминафиналите.

Австралия също се класира за осминафиналите, печелейки група В. Австралийките записаха безапелационен триумф с 4:0 над Канада и за място в Топ 8 ще спори с втория отбор от група D.