Италианският Конелиано, в който играе българката Христина Вучкова, загуби финала

...

Конелиано на Христина Вучкова загуби финала на Шампионската лига от Вакъфбанк

Италианският Конелиано, в който играе българката Христина Вучкова, загуби финала на женската Шампионска лига, отстъпвайки пред турския Вакъфбанк с 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 21:25) в Любляна.

За страдание българската волейболистка остана запаса и не влезе в игра за отбора си. Съдия на финала бе българинът Ивайло Иванов.

Турският Вакъфбанк поведе с 1:0, откакто се откъсна в първия гейм след 21:21. Във втория гейм турският отбор водеше 24:19 и пропусна два геймбола, преди въпреки всичко да поведе с 2:0. Италианките реагираха и се върнаха в мача, като взеха третия гейм, приключил с сполучлив блок против Зехра Гюнеш.

В четвъртия гейм обаче Вакъфбанк още веднъж завоюва решителните точки и подвигна трофея след 25:21.

С 23 точки за победителките се отличи Габриела Брага Гимараеш, с 19 приключи Изабел Хаак. Над всички в мача беше диагоналът на Конелиано Паола Огечи Егону, която заби цели 39 точки.

По обявата работи: Кръстина Иванова
Източник: bnr.bg