Испания победи със 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) Финландия в

...

Испания обърна Финландия и се класира на полуфинал в Берлин

Испания победи със 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) Финландия в четвъртфинален конфликт от ЕвроБаскет 2022. В  спор за място на финала иберийците ще се изправят против спечелилия от двойката Германия – Гърция.

Иначе триумфът на баскетболистите на Серджо Скариоло въобще не пристигна елементарно. Настоящият международен първенец изпитваше извънредно огромни компликации против Лаури Марканен и компания, като разликата в резултата през по-голямата част от първата и втората част беше двуцифрена.

Испания обаче откри ритъма си в последните минути преди почивката и смъкна пасива си до 9 точки. След паузата отборът изглеждаше видоизменен и бързо навакса изоставането си, като даже влезе в заключителната четвърт с преднина от 6 точки, които до края на мача съумя да резервира и да усили, макар положителната игра на финландците в последните 10 минути на срещата.

Гилермо Ернангомес беше над всички за Испания с 27 точки, 15 вкара Хуан Ернангомес, 14 наниза Дарио Брисуела, а 11 добави Рудолфо Фернандес.

За Финландия Лаури Марканен приключи с дабъл-дабъл – 28 точки и 11 битки, а 18 вкара Микаел Янтунен.