Испания е европейски шампион по баскетбол за четвърти път в

...

Испания е европейски шампион по баскетбол за четвърти път

Испания е европейски първенец по баскетбол за четвърти път в историята си, седем години след последния си успех. „ Ла Роха “ се наложи с 88:76 против Франция във финала на Евробаскет 2022 в " Арена Берлин ".
Испанците започнаха мощно и бързо поведоха с 14:5. След края на първата четвърт задатъкът остана 9 точки – 23:14. През втората час задатъкът на Испания се усили до 47:26, само че французите се върнаха в срещата и до почивката изоставаха с 37:47. Три минути след подновяването на играта резултатът бе понижен до 46:49, само че испанците не се тормозиха и след края на третата част още веднъж усилиха задатъка си на 9 точки – 66:57. До края на срещата испанците не разрешиха на противниците си да се върнат в мача
Най-резултатен в мача бе Хуан Ернангомес с 27 т., 5 битки и 2 откраднати топки за Испания, който, бе разгласен за МВП на финала и на шампионата. За Франция най-резултатен бе Еван Фурние с 23 т., 3 битки, 2 асистенции и 1 открадната топка.
В дребния край Германия сграбчи бронза на Евробаскет пред родна аудитория след триумф над Полша с 88:76. >
Източник: duma.bg