Хорхе Мартин (Испания, Pramac Racing-Ducati) спечели спринта за Гран при

...

Хорхе Мартин спечели спринтовото състезание от MotoGP в Испания

Хорхе Мартин (Испания, Pramac Racing-Ducati) завоюва спринта за Гран при на Испания в клас MotoGP, четвърти кръг от международния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Испанският водач финишира за 19:52.682 минути в родината си. Втори приключи Педро Акоста (Испания, Red Bull GASGAS Tech3) на 2.970 секунди от Мартин, а третото място зае Фабио Куартараро (Франция, Monster Energy Yamaha MotoGP™), с закъснение от 7.052 секунди.

Надпреварата предложи доста страсти на феновете, а много от любимците претърпяха рухвания. Шесткратният международен първенец Марк Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati), който завоюва квалификацията за главното надпревари за Голямата премия на Испания в MotoGP в неделя, водеше в спринта, само че падна четири обиколки преди края.

Същото сполетя Енеа Бастианини (Италия, Ducati Lenovo Team), спечелилия от Гран при на Америките Маверик Винялес (Испания, Aprilia Racing) и първенеца от последните две години Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team).

Хорхе Мартин усили задатъка си на върха в генералното класиране при водачите на 92 точки, пред Акоста, който има 63 и Енеа Бастианини с 59 точки.