Хебър (Пазарджик) отстъпи на ЦСКА с 2:3 гейма, в зрелищен

...

Теодор Салпаров: Целта ни е шампионска титла

Хебър (Пазарджик) отстъпи на ЦСКА с 2:3 гейма, в зрелищен и извънредно забавен мач от 17-и кръг на efbet Супер Волей.

С това първенците означиха шеста загуба, като са четвърти във краткотрайното класиране с 35 точки.

Либерото на Хебър Теди Салпаров съобщи за BGvolleyball.com след мача, че резултатът е можело да бъде и различен, само че са изпуснали самодейността в първия гейм.
 ЦСКА измъкна огромното дерби с Хебър и се върна отпред в Efbet Супер Волей ЦСКА измъкна огромното дерби с Хебър и се върна отпред в Efbet Супер Волей
" Първият гейм го изпуснахме ние. А тайбрекът е гейм до 15 точки, всеки може да победи. Като цяло изтървахме инициатиата в мача. В първия гейм водехме, имахме една топка в решителните минути, която не можахме да осъществяваме, щеше да стане 22:19 в наша изгода. Те я направиха и стана 21:20. От там съумяха да извърнат нещата и да вземат гейма. Ако го бяхме спечелили ние, и нещата тръгваха в друга посока. Щеше да е 3:0 или 3:1 за нас. Но това е волейбол. Поздравявам тима на ЦСКА. Играха доста стойностен волейбол, бориха се до дъно и справедливо победиха. “

„ От тук нататък би трябвало да се вдигнем. Целта ни е шампионска купа. Плейофите в шампионата са различен шампионат. Това е волейбол и в никакъв случай не знаеш тъкмо в кой миг един тим ще играе едва. Това е, продължаваме да упражняваме и да се опитваме да задържим равнище, с цел да влезем в плейофите с оптимален темп на физика и готови душевен, тъй като там към този момент е друго, напрежението също. Този който е по-подготвен и прави по-малко неточности във значимите моменти, той ще завоюва. Виждаме, че тази година шампионата е доста оспорвано и първите седем тима са доста близки. За  мен, който бъде квалифициран по-доре душевен и физически и прави по малко брак на детайлите, той ще завоюва шампионата. “
 Камило Плачи: ЦСКА игра по-добре в най-важния миг - в петия гейм! Днес загубихме, само че се вижда усъвършенстване в играта Камило Плачи: ЦСКА игра по-добре в най-важния миг - в петия гейм! Днес загубихме, само че се вижда усъвършенстване в играта  Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Снимки: Startphoto