Голямата изненада в седмия кръг на Бундеслигата поднесе намиращият се

...

Байерн рухна у дома срещу Айнтрахт

Голямата изненада в седмия кръг на Бундеслигата сервира намиращият се покрай рисковата зона Айнтрахт (Франкфурт), който стигна до победа над Байерн с 2:1.

Баварците бяха в серия от 9 победи във всички шампионати след ремито с Борусия в Мьонхенгладбах на старта, само че изгубиха за втори следващ път от своя противник с резултат 1:2.

Късметът несъмнено не бе на тяхна страна през днешния ден, а вратарят Кевин Трап изигра вероятно най-силния си  и способства с 9 спасявания за успеха.

Домакините преобладаваха тотално през първото полувреме и откриха резултата посредством Леон Горецка, разкрил головата си сметка за сезона в 29-ата минута.

Само три по-късно обаче Айнтрахт изравни с безусловно първия си прецизен удар. Мартин Хинтерегер засече с глава при след корнер – 1:1.

Бранителят Филип Костич вкара за 2:1 с топовен шут, който бе едвам 5-и за Айнтрахт в мача, против 20 за Байерн.
Източник: bnr.bg