Голдън стейт уориърс и Ню орлиънс пеликанс се доближиха на

...

"Голдън стейт" и "Ню Орлиънс" се доближиха на победа втория кръг на плейофите в НБА

Голдън стейт уориърс " и " Ню орлиънс пеликанс " се приближиха на една победа от втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА), а " Филаделфия 76 " поведе с 2:1 победи в серията с " Маями хийт ".

Шампионите още веднъж бяха безапелационни против " Сан Антонио спърс " и завоюваха със 110:97 като посетители, с цел да поведат с 3:0 в серията. Първите два мача, които се играха в Оукланд, приключиха 113:92 и 116:101.

" Шпорите ", които съвсем целия сезон не могат да разчитат на огромната си звезда Кауай Ленард, този път бяха и без своя старши треньор Грег Попович. Ден по-рано един от най-успешните експерти в историята на НБА загуби своята брачна половинка, с която бяха дружно от 45 години.

" Сан Антонио " се държеше в мача през първото полувреме, след което изоставаше единствено с шест точки - 46:52. След почивката обаче домакините не съумяха да устоят на темпото, което постановиха играчите на " Голдън стейт ".

Кевин Дюрант беше най-полезен за третата победа на
Кевин Дюрант беше най-полезен за третата победа на " воините "

Кевин Дюрант беше най-полезен за успеха на " воините " с 26 точки, девет битки и шест асистенции. Клей Томпсън добави 19 точки, а Шон Ливингстън направи мощно включване от пейката с 16.

Дреймънд Грийн също беше на нормалното високо равнище с 10 точки, седем асистенции, шест битки, четири чадъра и две откраднати топки. Шампионите още веднъж бяха без Стеф Къри, който евентуално ще се завърне за втория кръг на плейофите.

За " Сан Антонио " Ламаркъс Олдридж записа 18 точки, 10 битки и четири асистенции. Тони Паркър означи 16 точки, Пати Милс добави 14, а Руди Гей се регистрира с 11. Четвъртият мач от серията, който може да се окаже и финален, е в неделя.

" Ню Орлиънс " също поведе с 3:0 против " Портланд трейл блейзърс " в серията, която беше посочена като най-интригуваща и непредвидима от първия кръг в Западната конференция. " Пеликаните " завоюваха безапелационна победа със 119:102.

Както се случи и в предходните два мача, титулярите на " Ню Орлиънс " блестяха, а звездите на " Портланд " Деймиън Лилард, Си Джей Маколъм и Юсуф Нуркич разочароваха. " Пеликаните " водеха от първата до последната секунда, като в един миг разликата доближи 33 точки.

Никола Миротич изигра впечатляващ мач и приключи с 30 точки и осем битки. Той вкара четири тройки от шест опита и общо 12 от 15-те си стрелби от игра. Антъни Дейвис приключи с 28 точки, 11 битки, три откраднати топки и два чадъра. Раджон Рондо се отличи с 16 точки, 11 асистенции и пет битки, а Джру Холидей добави 16 точки и седем асистенции.

Маколъм беше най-резултатен за " Портланд " с 22 точки, а Ал Фарук Амину записа 21. Лилард приключи с 20, само че пропусна девет от 15-те си стрелби от игра и направи цели осем неточности. Четвъртият мач от серията е в неделя сутринта.

В Източната конференция " Филаделфия " реализира доста значима победа със 128:108 при гостуването на " Маями хийт ". Центърът на " Сиксърс " Джоел Ембийд, който получи орбитална фрактура в края на сезона, се завърна в игра с маска на лицето и направи страховит дебют в плейофите на НБА.

Ембийд вкара три тройки от четири опита и приключи с 23 точки, седем битки, четири асистенции и три чадъра. Новобранецът Бен Симънс още веднъж блестеше и имаше голям принос за триумфа след 19 точки, 12 битки, седем асистенции и четири откраднати топки. Дарио Шарич и Марко Белинели прибавиха по 21 точки.

Горан Драгич беше най-резултатен за " Маями " с 23 точки, а Джъстис Уинслоу се включи от пейката с 19. Дуейн Уейд обаче вкара самичък осем точки, а Хасан Уайтсайд небрежно натрупа четири персонални нарушавания и се задържа на игрището едвам 13 минути.

Следващият мач от серията е в неделя сутринта.

Източник: dnevnik.bg