Фортуна посече Испания! Претендентът за световната корона отпадна от Мароко

...

Всичко се връща! Испания аут, след като профука три дузпи!

Фортуна посече Испания! Претендентът за международната корона отпадна от Мароко след инфарктни дузпи! Така Мароко за пръв път е на четвъртфинал!

Влезлият като запаса да извършва 11-метров удар Пабло Сарабия пропусна първата за испанците. Той прати топката в гредата. Съотборниците му Алваро Мората и Солер също не съумяха да пробият Буну.

И най-опитният в състава на Луис Енрике - Серхио Бускетс, не сполучи пред стража на африканците.

Така Испания за втори следващ мондиал отпада на 1/8-финал и то с дузпи. В Русия " Ла Фурия Роха " отпадна от домакина.

Преди това 90 минути не стигнаха на националните отбори да си вкарат гол в осминафинал №7 на международното състезание в Катар. Победителят в конфликта не съумя да се откри и след две продължения по 15 минути, по тази причина мачът се реши с дузпи.

През целия дуел европейци и африканци не сътвориха задоволително чисти положения, по тази причина и нулевото равенството бе изцяло справедливо.

Преди продълженията двата отбора си насочиха едвам три точни удара - 2 за испанците и един за Мароко.

Първото по-сериозно състояние в мача пристигна чак в 26-ата мин. Асенсио избяга зад тила на защитата на Мароко и стреля, само че шутът му с левия крайник профуча отвън вратата.

Първият прецизен удар пристигна чак в 31-ата. Нусаир Мазрауи насочи доста мощен удар към вратата на Унай Симон, само че стражът го парира.

Едва в края на първото полувреме испанците взеха самодейността, само че мароканците демонстрираха постоянна игра в отбрана.

Удар на Олмо в 55-ата минута на Олмо бе избавен от Буну. Испанският национал стреля диагонално, само че вратарят на Мароко сподели класа и боксира топката.

Дълбоко в добавеното време Буну отрази подъл удар на Дани Олмо, непосредствено от фал.

Европейският отбор е апетитен за любимец, но африканците демонстрираха, че въобще не са за подценяване.

Те завоюваха група, където бяха втория от предното международно - Хърватия, третия от мондиала в Русия - Белгия, и Канада.

Испания пък приключи на второ място, откакто изненадващо загуби последния си мач 1:2 от Япония.

Победителят от Мароко и Испания ще играе на четвъртфинал против Португалия или Швейцария, които се срещат по-късно довечера.

Съставите на двата тима:

Мароко: Буну, Ашраф Хакими, Найер Ажер (84 Ел Ямик), Ромен Саис, Нусаир Мазрауи (82 Атиат-Алал),  Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Селим Амала (82 Шедира), Хаким Зиеш,  Юсен Ен-Несири (83 Сабири), Софиян Буфал (66 Езалзули)

Испания: Унай Симон, Маркос Йоренте,  Родри,  Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Гави (63 Солер), Серхио Бускетс,  Педри, Феран Торес (75 Уилямс), Марко Асенсио (63 Мората),  Дани Олмо
Източник: lupa.bg