Фенербахче победи Бешикташ с 3:1 в дербито на Турция. Домакините

...

Ван Перси изгледа триумф на Фенербахче в дербито на Турция

Фенербахче победи Бешикташ с 3:1 в дербито на Турция. Домакините бяха по-добрия тим през целия мач и изцяло справедливо победиха. С успеха отборът се изкачи на третата позиция в Суперлигата, измествайки точно Бешикташ.

В 21-ата минута "фенерите " получиха дузпа за игра с ръка на Педро Ребочо в наказателното поле. Главният арбитър Джунейт Чакър прегледа обстановката на видео повтаряне и уточни бялата точка. Зад топката застана Макс Крузе и с прецизен изстрел откри резултата. В 32-ата минута Йозан Туфан с прецизен изстрел отвън наказателното поле удвои преднината на Фенербахче.
Гостите се върнаха в мача надълбоко в добаването време на първата част посредством Атиба Хътчисън.

В 58-ата минута косовският национал Ведад Муричи оформи крайното 3:1 след удар с глава.

До края на дуела доминираха нервите на терена, само че в последна сметка Фенербахче справедливо победи.

На трибуните на стадион "Шюкру Сарачоглу " бе и някогашният футболист на Левски Гари Родригес, който сега е състезател на "фенерите ". Там бе и различен холандец, Робин Ван Перси. Нападателят игра във Фенербахче в интервала 2015-2018 година.