Две български двойки достигнаха до полуфиналите на международния турнир по

...

Две български двойки достигнаха до полуфиналите на международния турнир в София

Две български двойки доближиха до полуфиналите на интернационалния шампионат по бадминтон в зала " Европа " в София. На двойки мъже Иван Русев и Алекс Влаар победиха вторите сложени Филип Биркер и Доминик Стипсиц (Австрия) с 22:20, 21:12 за 29 минути и по-късно през днешния ден в спор за място на финала ще играят против номер 4 Васанта Кумар Раганатха и Ашит Сурия (Индия). На смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар, трети сложени, отстраниха на четвъртфиналите холандците Бриан Васинк и Шариса Куипер с 21:12, 21:7 за 22 минути. Следващите им противници са Стаматис Цигирдакис и Елени Мутевелиду от Гърция.

21-годишната Мария Мицова, която е номер 1 на сингъл, отпадна на четвъртфиналите след загуба в оспорван мач от седмата в схемата Акарши Кашиап (Индия) с 15:21, 21:14, 19:21 за час игра. В първия сет доникъде се игра равностойно, след което индийката поведе с 15:12 и 20:13. Във втората част Мария Мицова доминираше, взе задатък от 11:2 и 16:4, след което изравни резултата. Българката водеше до 15:14 в третия гейм, след което съперничката й обърна - 16:15. Играта продължи точка за точка до последно, само че Кашиап съумя да удържи при 20:19 и да затвори мача с 21:19.

При мъжете номер 8 Димитър Янакиев победи на четвъртфиналите четвъртия в схемата Анди Цай (Швеция) с 21:19, 21:19 за 40 минути, само че се отхвърли преди полуфиналния си мач против номер 2 Кирило Леонов (Украйна) поради болки в ръката.

На двойки дами Михаела Чолакова и Ева Тонева изгубиха на четвъртфиналите от водачките в схемата Силвия Гарино и Лиса Иверсен (Италия) с 14:21, 16:21 за 20 минути. Поставените под номер 1 на двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев също отпаднаха от шампионата, откакто позволиха проваляне от Бруно Карвальо и Томаш Неро (Португалия) с 21:19, 16:21, 12:21 за 45 минути. Полуфиналите във всичките пет дисциплини стартират в 16.00 часа, а финалите са в неделя.