Двама българи достигнаха до полуфиналите поединично на международния турнир по

...

Двама българи на полуфинал на Санта Марина Джуниър Къп

Двама българи доближиха до полуфиналите поединично на интернационалния шампионат по тенис за юноши и девойки до 18 години " Санта Марина Джуниър Къп " от календара на Международната федерация по тенис (ITF). Ивайло Керемедчиев при юношите и Денислава Глушкова при девойките, и двамата състезатели на Семеен кодекс Дема (София), завоюваха по два мача в четвъртък и не престават битката за купите, освен това без изгубен сет. Вчерашният ден на шампионата още веднъж бе белязан от спирания заради дъжд на тенис център " Санта Марина " в Созопол.

След безапелационната си победа без изгубен гейм в първия си мач, Ивайло Керемедчиев в профил във втория кръг поставения под номер 5 Дмитро Йеременко (Украйна) със 7:6(2) 6:0, след което се наложи на четвъртфинал над Диан Недев с 6:1 6:3. Третият българин, достигнал до четвъртфиналната фаза, бе Пламен Пенев, който обаче загуби от британеца Феликс Гил с 1:6 0:6.

При девойките две българки се класираха за четвъртфиналите на сингъл. 13-годишната Денислава Глушкова, която продължава отличното си показване в интернационалния и вътрешен календар през тази година, в профил във втория кръг Мария Орешкина (Русия) с 6:2 6:3, след което победи и Изабеле Першон (Швеция) със 7:5 6:4. Мелади Тодорова също доближи до четвъртфиналите, само че отпадна с 3:6 2:6 против щ3 в схемата Дария Краснова (Русия).

Полуфиналите на сингъл са тази заран, след което продължава и битката и на двойки. Тенис център " Санта Марина " е хазаин за първи път на интернационален шампионат за юноши и девойки до 18 години от календара на ITF, откакто провежда сполучливо интернационалните шампионати за мъже и дами, годни за международната класация, шампионат от международното отборно състезание Купа " Дейвис ", Европейско състезание по плажен тенис, надпревари от държавния календар на БФТ, любителски, детски и голям брой други съревнования.

В събота в комплекса ще стартира и обичайният към този момент интернационален шампионат за дами " Созопол Санта Марина Къп " с награден фонд 15 000 $.