Домакините от Академик Пловдив спечелиха приятелския турнир по баскетбол за

...

Акадамик срази ЦСКА и триумфира в домашния приятелски турнир в зала Сила

Домакините от Академик Пловдив завоюваха приятелския шампионат по баскетбол за мъже, който се организира в зала " Сила " този уикенд след триумф във финала против отбора на ЦСКА със 76:68 (17:11, 21:26, 15:16, 23:15).

" Студентите " стартираха мощно и поведоха със 17:11 след 10 минути игра, само че " алените " наваксаха до почивката и изоставаха единствено с точка - 37:38.

Последва равностойна трета четвърт, като преди последната част резултатът бе 53:53. Във финалните 10 минути обаче момчетата на Йордан Янчев бяха по-добри и справедливо стигнаха до крайния триумф.

Най-резултатен за спечелилите от Академик бе Джейлън Минет с 16 точки, а 13 добави Джъстин Маккол.

За ЦСКА, който още веднъж беше без контузените Брандън Йънг, Васил Бачев и Георги Боянов, енцислав Петков означи 20 пункта, от които 6 тройки.

Малко по-рано в границите на днешния ден пък Левски надигра с 63:61 състава на Черноморец в разногласието за третото място на приятелския шампионат в Пловдив.