Димитров загуби от Вавринка на старта на УимбълдънПървата ракета на

...

Димитров загуби от Вавринка на старта на Уимбълдън
Първата ра

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна от Уимбълдън, откакто загуби от швейцареца Стан Вавринка с 6-1, 6-7(3), 6-7(5), 4-6 в мач от първия кръг на конкуренцията.

Световният номер 6 нямаше късмет на жребия и изтегли допустимо най-тежкия противник от непоставените тенисисти, само че стартира добре на Централния корт през днешния ден, като проби два пъти противника си в първата част, с цел да я завоюва с 6-1. Вавринка откри играта си във втория сет, в който двамата си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек, в който швейцарецът се наложи със 7-3. Григор дръпна с пробив при започване на третата част, като по-късно пропусна късмет да поведе с два пробива и бе осъден за това. Вавринка върна пробива и стигна до нов тайбрек, в който още веднъж излезе победител и се приближи на сет от успеха. Четвъртият сет вървеше на сервис до 10-ия гейм, в който носителят на три трофеи от Големия шлем съумя да пробие и да затвори мача след два часа и 49 минути игра. По този метод Димитров завърши с присъединяване си на Уимбълдън и ще изгуби 170 точки от актива си за международната класация, до момента в който Вавринка ще срещне Томас Фабиано във втория кръг на шампионата. /БГНЕС
Източник: bgnes.com