Манчестър Сити взе четвърта поредна титла във Висшата лига. Трофеят

...

Манчестър Сити отново стана шампион на Англия

Манчестър Сити взе четвърта поредна купа във Висшата лига. Трофеят стана факт след победа с 3:1 над Уест Хем в последния кръг. По същото време победи Евертън с 2:1, само че остана на две точки зад първенеца.

Феновете на Манчестър Сити нахлуха на терена малко преди края на мача, след това и след неговия край. Това отсрочи презентацията на трофея с минути.

Иначе головете за отбора на Хосеп Гуардиола вкараха Фил Фоудън и Родри. Фоудън се разписа във втората и 18-ата минути, Родри – в 59-ата. За Уест Хем вкара Кудус в края на първото полувреме.

Ливърпул приключи трети, а Астън Вила четвърти. В Лига Европа влизат Тотнъм и Челси. Нюкасъл се класира седми, а Манчестър Юнайтед остана осми – най-слабо достижение за отбора в историята на Висшата лига. Юнайтед обаче въпреки всичко може да се класира за Европа, в случай че завоюва финала за ФА Къп.
Източник: flashnews.bg