Шампионът на Италия Интер завърши 1:1 срещу Лацио в мач

...

Интер и Лацио не излъчиха победител при коронясването на нерадзурите

Шампионът на Италия Интер приключи 1:1 против Лацио в мач от 37-ия кръг на Серия А на " Джузепе Меаца ".

Още в 5-та минута Тати Кастеянос от " бианкоселестите " прати топката в мрежата на домакините, само че попадението бе анулирано заради засада.

В 32-та минута гостите поведоха в резултата след страховит удар на Дайчи Камада от дъгата.

Двубоят продължи да бъде двуостър, само че чак в 87-та минута след центриране от фаул на Алексис Санчес нидерландският национал Дензел Дъмфрис се разписа след удар с глава и изравни резултата.

За Интер това бе купа номер 20 в Италия, а след края на срещата футболистите подвигнаха Скудетото.

Интер пропусна опцията да сложи нов клубен връх по сбор точки, тъй като може да вземе най-вече 96, в случай че завоюва последното си посещение на Верона. Върховото достижение остава това от 2006/07 под управлението на Роберто Манчини.