Манчестър Сити е шампион във Висшата лига за четвърти поред

...

Манчестър Сити не сгреши и спечели титлата във Висшата лига за четвърти пореден път

Манчестър Сити е първенец във Висшата лига за четвърти подред път. В последния кръг от шампионата отборът, воден от Пеп Гуардиола победи с 3:1 Уест Хем.

По същото време преследвачът Арсенал стигна до цялостен поврат за 2:1 против Евертън, само че това беше задоволително на „ артилеристите “, които приключват с закъснение от 2 точки.

Фил Фоудън даде задатък от два гола на " жителите " още до 18-ата минута. Мохамед Кудус върна интригата малко преди почивката с акробатично осъществяване. Трето попадение на Родри през втората част обаче подсигурява десетата купа в историята на Сити.

Отборът от Манчестър влезе в историята като първият, спечелил Висшата лига в четири поредна сезона. Отличието за „ небесно-сините “ е и осмо в последните 13 години.
Източник: euronewsbulgaria.com