, че срещу страната ни има четири наказателни процедури, свързани

...
, че срещу страната ни има четири наказателни процедури, свързани
Коментари Харесай

ЕК с пет наказателни процедури срещу България frognews.bg

, че против страната ни има четири наказателни процедури, свързани с прането на пари, битката с измамите с европейски средства, качество на въздуха и морската сигурност. 

 

По отношение на водите страната ни към момента не е завършила прегледа на проектите за ръководство на водите. Наказателни производства текат и против Кипър, Ирландия, Испания, Малта, Португалия, Словакия и Словения. Държавите в Европейски Съюз да преразглеждат тези проекти на всеки шест години. Плановете за ръководство на заплахата от наводнения се изготвят по карти, които демонстрират вероятните неподходящи последствия при наводнения, отбелязва Европейска комисия. Държавите не са изпълнили отговорностите си.

 

Европейска комисия дава период от два месеца за отговор, а по-късно може да вазеде дело в Съда на Европейски Съюз, се отбелязва в известието.

 

Европейската комисия открива произвеждане за определяне на нарушаване против България, Белгия и Хърватия, по тази причина че не са въвели вярно европейските правила за укрепването на презумпцията за невиновност и на правото на обвинените да участват на правосъдния развой в наказателното произвеждане.  Белгия, България и Хърватия разполагат със период от два месеца, с цел да подхващат нужните ограничения за премахване на откритите от Комисията дефекти. При липса на приемлив отговор Комисията може да реши да изпрати стимулирано мнение.

 

Комисията продължава наказателната процедура против България и Латвия, по тази причина че не са въвели вярно европейските правила за правото на информация в наказателното произвеждане, които плануват обвинените или обвинените по наказателно произвеждане, или за които е издадена европейска заповед за задържане, да получават подобаваща информация за техните права.

Според Европейска комисия националните ограничения не дават отговор на условията, изключително във връзка с правото на достъп до материалите по делото, които са от значително значение за ефикасното оборване на законосъобразността на задържането. Комисията отбелязва, че в България към момента не са вярно въведени приложното поле на европейските условия и правото на информация за правата и наредбите по заявката за правата при задържане. България и Латвия разполагат със период от два месеца, с цел да подхващат нужните ограничения за премахване на оставащите дефекти, другояче Европейска комисия може да предяви пред Съда на Европейски Съюз.

Сигурност на документите

Европейска комисия оповестява, че стартира производства за определяне на нарушаване против България, Гърция, Кипър и Литва, тъй като не са въвели двуизмерен баркод в единния формат за визи. Този баркод беше въведен, с цел да се защитят данните от визовия стикер от подправяне. На 30 април 2020 година всички страни в Европейски Съюз бяха известени за въвеждането на баркода.

Крайният период за осъществяване на решението изтече през май 2022 година, само че посочените четири страни към момента не отпечатват двуизмерен баркод върху издаваните от тях визи. Четирите страни разполагат със период от два месеца, с цел да отстранят откритите дефекти, другояче наказателната процедура ще продължи.

Дружествено право

Европейска комисия продължава наказателната процедура против България и Кипър, тъй като не са въвели европейските правила за потреблението на цифрови благоприятни условия и процеси в региона на дружественото право. Правилата на Европейски Съюз плануват страните да вкарат напълно онлайн процедури за учредяването на избрани типове сдружения, регистрацията на трансгранични клонове и подаването на документи в бизнес регистрите. Те вкарват безвъзмезден достъп до повече данни за сдруженията от комерсиалните регистри посредством Системата за взаимно свързване на комерсиалните регистри. През септември 2022 година комисията изпрати на България и на Кипър публично уведомително писмо. След отговорите на страните Европейска комисия е стигнала до заключението, че България и Кипър не са съобщили за национални ограничения, които обезпечават цялостното използване на европейските правила. Тези страни разполагат със период от два месеца, с цел да отстранят откритите дефекти, а по-късно е допустимо Европейска комисия да предяви иск против тях пред Съда на Европейски Съюз, се прецизира в известието.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР