Ботев“ (Враца) загуби с 2:3 от Хебър“ в сблъсък от

...

Ботев загуби с 2:3 насред Враца от храбрите гости от Хебър /Пазарджик/

„ Ботев “ (Враца) загуби с 2:3 от „ Хебър “ в конфликт от 34-ия кръг на efbet Лига.
Попаденията осъществиха Венсан Марсел (48), Клери Сербер (56), Георги Вълчев (67-дузпа), Стоян Стоичков (79) и Марко Мажуга (90+4).
По този метод тимът на Любослав Пенев събра актив от 29 точки, което им подсигурява най-малко присъединяване в баража за оставане в efbet Лига. Футболистите на „ Ботев “ (Враца) пък имат 32 точки и остават на 11-о място в класирането.
Първата обстановка се откри пред Георги Вълчев, който насочи шут от далечна отдалеченост в петата минута, само че кълбото не откри очертанията на вратата на домакините.
В 14-ата минута Октай Хамдиев центрира в наказателното поле към Марк-Емилио Папазов, който не се забави и стреля, само че кълбото се отби в Диего Фераресо и излезе в корнер.
В 22-ата минута Меси остана непокрит в наказателното поле и насочи рисков удар с глава, който обаче се отби в горната греда.
Второто полувреме стартира с напън на „ Хебър “. Октай Хамдиев проби по лявото крило в 48-ата минута и навлезе в наказателното поле, след което пусна пас към Венсан Марсел, който с съвършен шут матира Федерико Рубио.
Отговорът на домакините бе мигновен. Чавдар Ивайлов пусна следващия съвършен пас към Даниел Генов. Той не се забави и незабавно откри Клери Сербер, който на празна врата нямаше по какъв начин да сбърка, с цел да изравни резултата.
В 67-ата минута Диого Барбоса игра с ръка в наказателното поле и основният арбитър Иво Андреев уточни бялата точка. Зад топката застана Георги Вълчев, който без проблеми върна преднината на „ Хебър “.
В 79-ата минута Анте Живкович пусна пас към Лорен Маружин. Хърватският футболист центрира по земя към точката на дузпата, където бе Стоян Стоичков, който със мощен шут вкара третото попадение за своя отбор на стадион " Христо Ботев ".
В последните секунди на борбата Браян Мендоса напряко пробив, който приключи с удар към вратата на „ Хебър “, само че Петър Дебърлиев отрази. Последва добавка от страна на Марко Мажуга, който опъна мрежата и понижи резултата, само че до повече не се стигна.

„ Ботев “ (Враца) – „ Хебър “ 2:3

0:1 Венсан Марсел (48)
1:1 Клери Сербер (56)
1:2 Георги Вълчев (67-дузпа)
1:3 Стоян Стоичков (79)
2:3 Марко Мажуга (90+4)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

„ Хебър “: 1. Петър Дебърлиев, 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Серано, 97. Марсел Венсан, 10. Марк-Емилио Папазов, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов