Ботев (Пловдив) изпусна победата в битката за Тракия - водеше

...

Ботев изпусна победата в битката за Тракия, взе първа точка след 4 загуби

" Ботев " (Пловдив) изпусна успеха в борбата за Тракия - водеше на " Берое " с 1:0 в Стара Загора до 90-ата мин, само че позволи изравнително попадение и мачът от 6-ия кръг на Първа лига приключи 1:1. За гостите от Пловдив беше прецизен Антоан Бароан в 49-ата мин. Абубакар Тунгара означи за старозагорци в самия край.

" Канарчетата " бяха по-активни през цялото време, само че преди почивката вратарят на домакините Иван Караджов се намеси на няколко пъти, а Бароан и Ману нямаха късмет пред гола. Малко след началото на втората част обаче старозагорската цитадела падна. Херман нахлу в наказателното поле и шутира, Караджов отрази, само че Бароан добави в мрежата - 0:1.

" Ботев " предвкусваше първия си триумф за сезона, само че в 90-ата мин Абубакар Тунгара изравни с мощен шут от разстояние.

До този миг " Ботев " (Пд) беше с нулев точков актив след 4 загуби в четирите си досегашни мача. От пети опит " жълто-черните " взеха първа точка. Със същия актив след един хикс и 4 провали е и " Спартак " (Варна). " Пирин " има 2 точки.  " Берое " е с 5.
Източник: dnesplus.bg