БОСТЪН (AP) — Сидни Кросби вкара в силовата игра, за

...

Силният гол на Кросби в 3-ти период изпраща Пингвините до победа с 6-5 над Бруинс

БОСТЪН (AP) — Сидни Кросби вкара в силовата игра, с цел да направи тъждество в третия интервал и добави две асистенции, вдигайки Питсбърг Пингвините до победа с 6-5 над Бостън Бруинс в четвъртък вечерта.

Голът на Кросби наруши безизходната обстановка с 5-всички победи и спря серия от четири победи на първия Бруинс, който се събра от три по-малко да го вържа. Пингвините също означиха голове от Дрю О’Конър, Райън Грейвс, Джейк Гюнцел, Ларс Елър и Джеф Картър. Алекс Неделкович направи 24 спасявания.

Брад Марчанд означи два гола за Бруинс, а Дейвид Пастрнак записа гол и две асистенции. Morgan Geekie добави гол и асистенция, а Jeremy Swayman спря 29 изстрела.

Мачът стартира с подем напред-назад, като тимовете комбинираха пет гола през първите осем минути. Бостън откри резултата 41 секунди откакто Маршан завоюва борбата 1-на-1 пред Неделкович, откакто Пастрнак насочи удар с ръка.

Пингвините означиха идващите два гола от О’Конър и Грейвс, преди Пастрнак да...