Борусия (Дортмунд) се наложи над гостуващия Херта с 2:0 в

...

Борусия (Дортмунд) победи Херта с голове след почивката

Борусия (Дортмунд) се наложи над гостуващия Херта с 2:0 в 25-ия кръг на немското футболно състезание. С триумфа " жълто-черните " събраха 42 точки и се изкачиха на петото място в подреждането. Столичани позволиха седма загуба в последните си девет мача в Бундеслигата и с 21 точки заемат 15-ото място.

Домакините имаха предимство, само че положителните изяви на Руне Ярстейн не им разрешиха да отбележат гол преди почивката. В 54-ата минута Ярстейн позволи първата си неточност и Борусия откри. Вратарят на Херта подцени удар от отдалеченост на Юлиан Бранд, не се намеси добре и топката спря в мрежата му. В 80-ата минута Владимир Дарида от берлинчани получи пряк червен картон след жестоко нарушаване против Марко Ройс. В добавеното време дортмундци въпреки всичко стигнаха до второ попадение посредством 16-годишния Юсуфа Мукоко, който влезе като запаса.

Борусия можеше да стигне и до по-убедителна победа, само че на три пъти нацели гредите на вратата на противника.
Източник: bnr.bg