Българският национален отбор показа мъжка игра, характер и борбеност и

...

България се изправи след шока и спечели точка в Грузия

Българският народен тим сподели мъжка игра, темперамент и борбеност и приключи 0:0 като посетител на Грузия броени часове след ужасяващия случай в столицата Тбилиси.

Въпреки големия потрес, който футболистите и щабът на отбора ни претърпяха и макар загубата на съществени футболисти, нашите стопираха стремежа на грузинците и заслужиха поздравления за сърцатите си дейности.

Над 50 хиляди фенове на стадион „ Борис Пайчадзе “ демонстрираха съпричастност към Тодор Неделев, който през днешния ден бе изведен от интензивното в локалната Университетска болница и приветстваха полузащитника в осмата минута на мача. Българските национали пък излязоха на терена с фланелки с лика на съотборника си.

Двубоят започва с масиран напън на грузинците, който обаче не докара до съществени рискове пред нашата врата. През първата част избраниците на Георги Иванов ловко обезвредиха всички опити на домакините да нападат през фланговете и добре затваряха пространствата, като изключително усещане направиха централните бранители Божидар Чорбаджийски и Пламен Гълъбов, стартирали в тандем за пръв път за националния ни отбор. В центъра Георги Костадинов и Андриан Краев противодействаха на нападателните грузинци, а Илиян Стефанов бе подложен паралелно с център-нападателя Атанас Илиев.

През второто полувреме тактическото надиграване продължи, само че България също сътвори няколко рискове. Най-активен бе младият Мартин Минчев, чийто пробиви по левия фланг неколкократно предизвикаха блъсканица в защитата на домакините. При най-сериозния късмет за тима на Вили Саньол пък първо Гълъбов почисти пред вратата, а секунди по-късно капитанът Николай Михайлов брилянтно отрази удар с глава.

В последна сметка макар всички проблеми, струпали се върху националния ни отбор, България излезе с чест от последния си мач в Лигата на нациите.

През септември нашите одобряват Гибралтар, а в последния си мач гостуват на Северна Македония.
Източник: novinata.bg