Българките постигнаха две победи и две ремита в предпоследния, девети

...

Надя Тончева е десета във временното класиране след деветия кръг на европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени

Българките реализираха две победи и две ремита в предпоследния, девети кръг на европейското самостоятелно състезание по типичен шахмат за дами, което се организира на остров Родос в Гърция.

Надя Тончева се изкачи до десетата позиция във краткотрайното класиране след втората си поредна и общо шеста победа. Тончева се наложи над французойката Софи Милие и натрупа 6.5 точки.

Белослава Кръстева направи реми с друга представителка на Франция Деймант Долит-Корнет и с 6 точки заема 18-то място.

Също с 6 точки в актива си на 28-ма позиция се намира Гергана Пейчева, която в деветия кръг на Европейското състезание надви над още една французойка Полин Гишар.

Виктория Радева направи реми против сръбкинята Мария Гачин и е 73-та в подреждането с 5 точки все още, а Петя Караиванова загуби от естонката Олде Маргарет и заема 115-то място с 4 точки.

Антоанета Стефанова, която имаше 3.5 точки в актива си преди днешните партии, напусна шампионата и пропуща последните два кръга.

Лидер във краткотрайното класиране със 8 точки продължава да бъде азербайджанката Улвия Фаталиева.

В понеделник предстоят срещите от последния ден на шампионата.