Американката Кори Гоф имаше трудно начало на 2022-а, след като

...

Категорична: Гоф се разправи с Бадоса и се доближи до 1/2-финалите в Доха!

Американката Кори Гоф имаше мъчно начало на 2022-а, откакто позволи загуби във откриващите си мачове на всяка една от конкуренциите, в които бе взела присъединяване. С началото на шампионата в Доха обаче 17-годишната Гоф демонстрира, че последователно си връща формата и по-рано през днешния ден взе скалпа на поставената под номер 3 Паула Бадоса с безапелационното 6:2 6:3, класирайки се за четвъртфиналите.

Световната номер 23 си извоюва ранно преимущество против по-високо ранкираната си съперничка и взе първите три гейма на сметката си. Въпреки последвалите ѝ опити да се върне в борбата за откриващата част, Бадоса съумя да навакса единствено единия от двата брейка, което се оказа извънредно незадоволително за международната номер и скоро сетът отиде в интерес на тийнейджърката.

Втората част започва с два оспорвани гейм, в които и двете имаха своите шансове за пробив, само че паритетът остана недокоснат. Геймовете останаха равни до 2:2, преди Гоф да пречупи испанката в средата на сета. Поставената под номер 14 затвърди със сервис гейм на нула, а до края не изпусна самодейност, постигайки трета поредна победа без изгубен сет в катарската столица.