Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос спечелиха редовния сезон

...

Везенков и Олимпиакос срещу Фенербахче на четвъртфинал в Евролигата

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос завоюваха постоянния сезон на Евролигата, само че съперникът им на четвъртфиналите не е по никакъв начин лек. След разразилата се въртележка в последния 34-и кръг в шампионата нощес стана ясно, че " червено-белите " ще премерят сили с отбора на Фенербахче. Възпитаниците на Димитрис Итудис, които направиха страховит старт на сезона и се намираха в челото на таблицата в един интервал, приключиха на осмата позиция в крайното класиране.

В сериите се играе до три победи от пет вероятни мача, а Олимпиакос, който завоюва постоянния сезон в шампионата, има домакинско преимущество и ще посрещне противника си в първите две срещи.

Везенков и съотборниците му ще бъдат домакини на Фенербахче на 26 и 28 април, а третият дуел ще се играе на 3 май в Истанбул. Ако се стигне до четвърти и пети мач, то те ще се проведат надлежно на 5 май в Турция и на 9 или 10 май в Гърция.

Победителят продължава напред към Финалната четворка, която тази година ще се организира в Каунас.

Олимпиакос завоюва и двата си мача против Фенербахче в постоянния сезон, и то с безапелационни разлики. В първия мач в Пирея гърците надиграха своя конкурент с 94:67 след 21 точки на Александър Везенков, а по-късно победиха с 93:73 в Турция в дуел, в който българинът оформи дабъл-дабъл от 12 точки и 12 битки.

Снощи се изиграха четири дуела от последния кръг в постоянния сезон на шампионата. Анадолу Ефес победи Монако с 87:72 (23:16, 18:23, 19:15, 27:18), Барселона надигра Валенсия 85:71 (24:21, 27:25, 21:15, 13:10), Байерн Мюнхен отстъпи като хазаин на Жалгирис Каунас с 80:83 (18:19, 20:15, 9:17, 33:32), а Партизан се наложи над Панатинайкос с 83:81 (18:26, 21:19, 19:21, 25:15).

Така четвъртфинални двойки в Евролигата са: Олимпиакос- Фенербахче, Барселона - Жалгирис, Реал Мадрид - Партизан и Монако - Макаби Тел Авив.