Александър Везенков и Олимпиакос продължиха доминацията си в гръцкото първенство,

...

Александър Везенков бе най-резултатен при успех на Олимпиакос в Гърция

Александър Везенков и Олимпиакос продължиха превъзходството си в гръцкото състезание, като записаха нов триумф. В първи мач от полуфиналната серия на локалния първенеца българският национал и отборът му надделяха ПАОК с 83:65.

Спортист №1 на България за 2022 година бе доста ефикасен по традиция. За 23 минути на терена крилото означи 21 точки, а също така записа още 8 битки, 2 асистенции, 2 откраднати топки и единствено 1 неточност. Това му отреди следващото самопризнание MVP на мача.

: Sasha Vezenkov
— OLYMPIACOS BC (@Olympiacos_BC)

Гостите от ПАОК изненадаха съперника си в залата в " Пирея ". Възпитаниците на Фотис Такианос завоюваха първите две елементи и даже имаха задатък от 6 точки. Домакините стигнаха до поврат след почивката. В третата четвърт Александър Везенков и компания записаха серия от 9 следващи точки, последвана от 14 следващи пункта в заключителните 10 минути от дуела.

Вторият мач от серията е на 25 май, защото идната седмица за Олимпиакос следва присъединяване във Финалната четворка на Евролигата.