За мъртвите никога не трябва да се говорят лоши неща, а знаете ли защо?
Защото покойникът попада под отбраната на егрегор
Чували сте израза: За мъртвите или единствено положително, или нищо. Дори в случай че човек е водил не изключително благодетелен живот, след като умре той придобива самобитен обществен имунитет: за мъртвите не се приказва неприятно.
Каква е повода за тази традиция?
В света има голям брой енергийни структури – егрегори. Към тях спадат всевъзможни религии, всевъзможни общности, обществени групи от хора (пенсионери, студенти, майки, деца и по този начин нататък). Егрегор имат всички компании, компании, предприятия. Дори и гробищата имат доста компактно и интензивно енергийно поле.
Егогор се образува под въздействието на мисли, дейности, прекарвания на избран брой хора и от време на време и същества от други измерение. Човек след гибелта си попада в енергийната система на различен свят, и най-малко за известно време става част от нея.
Без значение какво име се употребява: егрегор на гибелта, Бог, Оня свят, Космос – във всички случаи душата на умрелия се снабдява с благонадежден бранител. Неприятни думи, насмешки, съзнателно разваляне на персоналните движимости на умрелия и други неприлични дейности засилват егрегора.
Той пази своя подопечен, като „ удря по носа “ този, който го е засегнал. Говорейки за мъртвите неприятно, можете да си навлечете разнообразни проблеми, вариращи от загуба на портфейла до смъртоносна болест. Егрегорът не проучва до каква степен неговата „ парченце “ (душата на починалия) е била неправедна в живота си.
Той се интересува единствено от това да защити своя детайл и затова, и себе си като цяло. По същия метод работят и другите енергийни структури, просто хората не постоянно схващат, че зародилите проблеми са свързани с неправилно държание във връзка с някои егрегори.
Покойният не може да се оправдае
Всеки може да се пази. Дори и най-големите нарушители могат да употребяват услугите на юрист, получавайки шанса да потвърдят своята непорочност. А умрелият е лишен от това законно право. Душата му, откакто напусне материалния свят, губи контакт с живите хора и техните нрави.
Тя отива оттатък границите на забележимия свят и попада на място, където човешкият съд е безпомощен. Ако килърът почине, той няма да бъде вкаран в пандиза. Същото се отнася си за злословията по негов адрес, които би трябвало да бъда прекъснати. За мъртвите не се приказва неприятно, защото никой няма това право. Починалият към този момент е на друго равнище, където с него ще се „ заемат “ други сили.
От християнската позиция той ще се яви пред Бога; от индуистка – ще извърши своята карма. Във всички случаи, умрелият ще получи наказване, съизмеримо с неговото държание. Но живите хора не би трябвало да вземат участие в осъждането: това кара индивида да страда, като непрестанно превърта в мозъка си неприятните си действия.
Покойният може да нападна
През първите 40 дни душата към момента е доста привързана към познати места и хора. Ако индивидът е живял, без да съблюдава обществените правила и закони, значи е голяма вероятността процесът на умиране и сбогуване с тялото му да се окаже доста тежък.
Такава душа е разчувствана и възбудена, тя се мята от точка в точка и постоянно се намира покрай родственици, другари, познати. Мъртвите се тревожат от сериозните думи, ненавист към тях, обиди. Душата може да се разтревожи и да не помни за главната си задача: да премине в различен свят, а вместо това да реши да „ порази “ нарушителя. Колкото по-силна е силата на умрелия, толкоз по-тежък и мощен ще бъде неговият „ отговор “.
Можете просто да изпуснете тежък предмет на крайници си, или ненадейно можете да объркате газта със спирачката и да попаднете в тежка злополука. Отмъщението на душата е импулсивно, нейната цел е да спре злословията. Понякога мъртвите, афектирани от живите, чупят огледалата, хвърлят личната си фотография от масата, реалокират обичаните си неща. Това е лека версия на молбата им да спрете да говорите неприятно за тях.
Да се приказва злобно за познати – е неприятен звук във всяка една обстановка. И е по-добре да мълчите, в сравнение с да обвинявате умрелия за минали грехове. Този човек към този момент не съществува и занапред нататък няма да навреди на никого. Много по-разумно е да се опитаме да извиним на умрелия и да му помогнем, като му запалителен свещ или откровено се помолим за него.
Какво се случва с душата след гибелта: ВАЖНИТЕ 9 ДНИ!
В християнската вяра откакто човек почине, душата му изминава избран път. И, както е известно, значими дни за тази душа са третият, деветият и 40-ият след гибелта. Какво се…
Цялата публикацияИзследване: Съзнанието не напуща индивида даже и след гибелта му
Учени от университета в Саутхемптън са провели забавно проучване. Те считат, че са потвърдили, че част от съзнанието на индивида продължава да съществува и след гибелта му. Проучването траяло четири…
Цялата публикацияФантастична “Стълба в небето ” се появи след смъртоносна автомобилна злополука в Грузия
Жена, която минавала с колата си около автомобилна злополука в Грузия предишния месец, направила фотография на нещо, което някои нарекоха ”Стълба в небето ”. Аниза Ганон щракна няколко фотоси за шефа си,…
Цялата статия