За България запазването на евроатлантическите ценности и единство на алианса

...
За България запазването на евроатлантическите ценности и единство на алианса
Коментари Харесай

Външният министър Светлан Стоев: Запазването на евроатлантическите ценности е жизненоважно за България

За България запазването на евроатлантическите полезности и единение на алианса е жизненоважно. Именно това е задачата на сегашния развой на размисъл. НАТО би трябвало да бъде подготвена да посреща международните развития и провокации по метод, който да подсигурява груповата защита дейно да се оправя с рецесии и да си сътрудничи с другите споделящи нашите полезности организации и сътрудници. Това сподели служебният министър на външните работи Светлан Стоев на виртуалната конференция " Изпреварваме бъдещето: Подготовка за НАТО 2030 ", която е измежду събитията, отбелязващи 30-ата годишнина от основаването на Атлантическия клуб в България.

Изказването на Стоев беше първото му присъединяване в интернационален конгрес след вчерашното публично показване на служебния кабинет, и в него, както и други участници, той честити юбилея на Атлантическия клуб, изтъквайки заслугите на неправителствената организация.

Светлан Стоев открои нуждата от съответни качества за въздържане и защита, основаващи се на " стоманена трансатлантическа връзка ", усилване на политическите съвещания и взаимни послания, както и разширение на мрежата от сътрудници, с които дружно да построяваме резистентност и нови качества.

" За нас правилото за взимане на решения на основата на консенсус е неизменен, той подсигурява единството и солидарността, възприети като национални решения и политики във всяка страна членка. Предвижданите промени в работните способи на алианса следва да стъпват на сполучливо функциониращите механизми в това направление. Тук от водещо значение за единството в алианса са ефикасните политически съвещания сред съдружниците, даже и по тематики, по които има различия ", означи Стоев.

По думите му, солидарността е основна и другите оферти в тази посока заслужават детайлно обсъждане. В този подтекст Стоев уточни и предлагането на България за домакинство на морско координационно наличие на НАТО в Черно море, подкрепено от останалите съдружници, участващи в срещата на най-високо ниво във формата Букурещ - Б9 на 10 май т.г.

" Изграждането на резистентност по отношение на новите провокации набира все по-голяма тежест. Свидители сме на възходящи борби оттатък класическите постулати за боен спор. Поради това, консолидираното на тематиката за устойчивостта в отбранителното обмисляне на НАТО, и на национално равнище, е извънредно значимо за нас, уточни Светлан Стоев.

" Високоскоростните софтуерни развития съдържат както опасности за използването им за военни цели, по този начин и доста благоприятни условия. Това изисква НАТО да заложи на изгодите от своя теоретичен и промишлен капацитет, тъй че да резервира софтуерното си предимство в тази сфера и да подтиква нововъведенията и обмена сред всички съдружници. Заедно с останалите съдружници работим всичко това да залегне в една осъвременена стратегическа идея на НАТО с взор към бъдещето ", сподели Светлан Стоев.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР