Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по

...

Стаматова започна с победа в Кайро

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в Кайро с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под номер 4 българка започва с триумф над германката Каролина Кул с 6:3, 6:3 за 99 минути. Левичарката взе първите четири и последните четири гейма в мача, с цел да победи.

Стаматова е четвъртфиналистка на двойки в тандем с Драгиня  Вукович (Сърбия), като за място на полуфиналите двете ще играят против Дилета Керубини (Италия) и Емили Велкер (Германия).

Друга българка Ани Вангелова, седма в схемата, отпадна в първия кръг след проваляне от квалификантката Антония Шмид (Германия) с 2:6, 5:7.

Вангелова загуби пет следващи гейма, с което и първия сет. Във втория тя навакса пасив от 1:3, а при 5:4 даже имаше два сетбола, само че позволи поврат.
Източник: bnr.bg