Йордания снощи направи една от най-големите сензации в историята на

...

Нито един футболист на финалиста в Купата на Азия Йордания не играе в Европа

Йордания нощес направи една от най-големите сензации в историята на Купата на Азия и в профил един от главните любимци Южна Корея на полуфиналите.
Прочетете още
Тимът победи с 2:0 след голове на Ал Наймат и Ал-Тамари в 53-та и 64-та минути.

Успехът беше исторически, тъй като за първи път Йордания се класира за край в шампионата.

Любопитно е, че в Йордания няма нито един футболист, който да играе в Европа, което прави достижението още по-ценно.

Голямата звезда на Йордания е Хамза Ал-Дардур, който е най-резултатният футболист в историята на националния тим с 35 попадения. Той има и сериозна численост мачове цели 123. Ал-Дардур обаче в никакъв случай не е играл в европейския тим, а сега се състезава за Ал-Хюсеин от Йордания.

Йордания в никакъв случай не е взела участие на Световно състезание, а в Купата на Азия дебютира чак през 2004-та година, когато доближава до четвъртфинал. През 2011-та година страната още веднъж е на четвъртфинал.

Тази година обаче Йордания написа нова история и доближи до финала.

Днес ще стане явен и противникът на Йордания във финала в шампионата, а той ще бъде актуалният притежател на трофея Катар или Иран.
Източник: trafficnews.bg