Световната квалификация в Истанбул е последен шанс за борците ни

...

НА ЖИВО от Истанбул: Магомед Рамазанов спечели квота за България за Игрите в Париж

Световната подготовка в Истанбул е финален късмет за борците ни да завоюват място на Олимпийските игри в Париж.

Битките за олимпийски квоти може да наблюдавате от четвъртък до неделя НА ЖИВО по Българска национална телевизия 3 и на уеб страницата ни!

Състезанието предлага 54 олимпийски квоти във всяка от шестте категории на трите стила. Всяка тегловна категория предлага три олимпийски места в Париж – по едно за двамата финалисти и едно за спечелилия в плейофа сред двамата бронзови медалисти.

Мими Христова, Миглена Селишка, Ирена Бинкова и Евелина Николова трябваше да се сбогуват с олимпийската си фантазия.

В събота в борбите за третото място, Селишка в категория до 50 кг отстъпи с механически туш с 0:10 от опитната Мария Стадник, а Мими Христова в категория до 68 кг позволи проваляне от канадката Линда Мурайс също с механически туш с 4:14 точки.

Така при дамите оставаме с две квоти за Париж, извоювани от Биляна Дудова в категория до 62 кг и Юлиана Янева при 76-килограмите.

Квота за България в категория до 86 кг на свободния жанр извоюва Магомед Рамазанов, който победи Владимир Гамкрелидзе от Грузия.

Георги Вангелов 57 кг, Ахмед Батаев 97 кг и Георги Иванов 125 кг. са с шансове за репешажи.

Микай Наим 65 кг и Рамазан Рамазанов 74 кг не съумяха да доближат до битки за квоти за Париж.

Гледайте по Българска национална телевизия 3 и на уеб страницата ни олимпийската подготовка по битка в Истанбул!