Японци са изобретили едно от най-гениалните неща – сладолед, който

...
Японци са изобретили едно от най-гениалните неща – сладолед, който
Коментари Харесай

Иновация: Сладолед, който не се топи

Японци са изобретили едно от най-гениалните неща – сладолед, който не се топи. В него няма химия и е формиран единствено от натурални артикули.

В летните горещини един от желаните способи за разхлаждане е точно леденият сладолед. Колкото по-горещо е обаче, толкоз той се топи по-бързо. За благополучие новатори японци са съумели да основат сладолед, който не се предава толкоз бързо.

Японската компания Каназава - Център за изследвания и разработки на биотерапии, е разкрила метод да удължи оптимално издръжливостта на един сладолед. Продуктът Kanazawa Ice действително е инцидентно изобретение на компанията. Той се продава в Каназава още от април тази година, само че откакто стана известно неговото неповторимо свойство да не се топи, към този момент се предлага в някои от най-големите градове. Той може да бъде открит в Токио и Осака.

Уникалната дарба на сладоледа се крие в съставката полифенол. Той е течен и се извлича от ягоди. Добавен към леденото прелъщение, той затруднява разделянето на водата и мазнините. Резултатът е, че сладоледът задържа истинската си форма много по-дълго. Други спомагателни съставки няма, а най-хубавото е, че течният полифенол е изцяло естествен.

 kanazawa ice Снимка: instagram

Тестовете на сладоледа потвърждават неговите позитивни качества. Изложен на температура от 28 градуса и на директна слънчева светлина, той резервира формата си без никакви промени в продължение на най-малко пет минути.

След 10-тата минута само по-малките елементи от завършения като мече сладолед са почнали малко по малко да се разтапят. Това разрешава на консуматорите да се любуват на вкусния си сладолед по-дълго, без да бързат.

Източник: gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР