Янис Антетокумбо записа трети пореден трипъл-дабъл, а Милуоки направи силно

...

Запомнящи се изяви на Янис и Леброн в НБА

Янис Антетокумбо записа трети следващ " трипъл-дабъл ", а Милуоки направи мощно второ полувреме и завоюва със 133:122 като посетител на Вашингтон в среща от шампионата на НБА. Милуоки води в Централната дивизия с 25/14 и подгони Филаделфия, с цел да си върне 1-ата позиция в цялата Източна конференция.

Антетокумбо приключи мача с 31 точки, 15 битки и 10 асистенции. Брук Лопес вкара 8 от 12 опита от общоприета отдалеченост, а също по този начин приключи с 22 точки. Крис Мидълтън добави 23. А точно това трио даде преднина на отбора си в първото полувреме на мача, а в средата на третата част усили преднината до 26 точки.

Домакините от Вашингтон 4 минути преди края редуцираха пасива си до 7 точки, само че това беше най-хубавото, което можеха да дадат. Брадли Бийл вкара общо 37 точки, 26 от които през второто полувреме. Ръсел Уестбрук завърши мача с 23, както и със 17 асистенции. Руй Хачимура добави 22, както и по 7 битки и асистенции, само че отборът им инкасира 24-а загуба в 38 мача.

" Трипъл-дабъл " записва и ЛеБрон Джеймс, само че 98-и в кариерата за триумфа на Лейкърс със 128:97 над Голдън Стейт. Монтрезл Харел наниза 15 във втората четвърт от общо 27.

" Трипъл-дабълът " на Джеймс е четвърти за сезона, като този път откри изражение в 22 точки, 10 битки и 11 асистенции. Тейлън Хортън-Тъкър прибави 18, а Кайл Къзма остана със 17 точки за Езерняците.

За Уориърс, които инкасираха пето проваляне в последните си шест мача, Стеф Къри вкара 27, а Андрю Уигинс завърши с 15.
Източник: bnr.bg