Волейболният национал Цветан Соколов и грандът Зенит (Казан) се класираха

...

Страхотен Цецо Соколов с 29 точки! Зенит напред за Купата след страхотен обрат срещу Локомотив и Пламен Константинов

Волейболният национал Цветан Соколов и грандът Зенит (Казан) се класираха за финалната четворка на шампионата за Купата на Русия. Цецо Соколов и съотборниците му направиха страховит поврат и се постановиха доста мъчно над домакините от Локомотив (Новосибирск), водени от някогашният селекционер на България Пламен Константинов, с 3:2 (25:21, 23:25, 27:29, 25:23, 19:17) в финален съдбоносен мач в Група Б от полуфиналната фаза на шампионата, игран този следобяд в цялостната зала " Север ".

ДААААААААААААААААААЖДЬЬДЖЦДЬИДДЖДЖЬИД

МЫ В ФИНАЛЕ ЧЕТЫРЕХ КУБКА РОССИИ!

Билеты на ближайший домашний матч со скидкой 10% здесь https://t.co/h1P7ZEzrCw#МыЗенитКазань pic.twitter.com/FopWm2fYSp
— Зенит-Казань (@volleyzenit) November 17, 2019
Така Зенит завоюва първото място в групата с 3 победи от 3 мача и 8 точки, с което се класира за финалния шампионат за Купата на Русия. От друга страна Локомотив за поредна година не съумя да стигне до финалната фаза на тази конкуренция.

Монстр блок
10:9 #МыЗенитКазань pic.twitter.com/Lv5XPnbmnT
Зенит стартира доста добре в първия гейм и поведе с 6:3 след ас на Цветан Соколов. Постепенно Локомотив съумя да изравни при 11:11 с помощта на Дмитрий Лизик. Казанци още веднъж излязоха напред в резултата при 17:14, след което резервираха преднината си до крайното 25:21.

12:12 (1-0)#МыЗенитКазань pic.twitter.com/bbwWrKY7Jh
След равностойното начало на втората част Локомотив съумя да дръпне с 8:6 след ас на Дмитрий Лизик. Въпреки чудесната игра в отбрана и в офанзива на " железничарите ", Зенит съумя да обърне до 16:14 в своя изгода. Локомотив изравни при 20:20, след което дори измъкна гейма след 25:23

Пайп Макса
15:16 (1-1)#МыЗенитКазань pic.twitter.com/Co3wiS0Zwe
Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 14:12 след единична обсада на Алексей Родичев против офанзива на Максим Михайлов. Фабиан Джизга направи обсада против офанзива на Цветан Соколов - 17:15. Зенит съумя да изравни при 20:20, откакто мощен сервис затрудни посрещането на Локомотив, а малко по-късно Максим Михайлов нападна сполучливо от зона 4 по диагонала. Локо поведе с 23:21, откакто Александър Бутко се опита да пусне топката в полето на противника, само че бе блокиран от Алексей Родичев. Цветан Соколов нападна мощно от зона 2 по правата около троен блок за 22:23. Ървин Нгапет изравни при 23:23, а малко по-късно изведе Зенит до геймбол при 24:23. Алексей Родичев изравни при 24:24. Мощна офанзива по острия диагонал от зона 4 на Цветан Соколов излезе в навън - 25:26. Цветан Соколов изравни до 26:26 след блокаут. Константин Бакун изведе Локомотив напред при 28:27. При идващото разиграване Цветан Соколов пусна сполучливо топката в полето на домакините, само че по-късно се приземи в полето на Локомотив и отборът от Новосибирск завоюва третата част с трагичното 29:27.

Четвъртият гейм започва равностойно. Постепенно Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха решително в резултата и дръпнаха с 21:17. Цветан Соколов и Зенит обаче не се предадоха и съумяха да изравнят при 21:21. Вицешампионите съумяха да се преборят за 4-ия гейм с 25:23 след ас на Ървин Нгапет, а с това да вкарат и мача в тайбрек.

В петия съдбоносен гейм Зенит водеше от самото начало - 5:2, 8:6, 12:9, с цел да стигне до мачбол при 14:11. Все отново, Локомотив не се съобщи и стигна до тъждество при 14:14. В последна сметка, обаче, измъкна крайната победа след 19:17 и 3:2.

Цецо Соколов изигра страховит мач за Зенит и стана най-полезен с 29 точки (2 блока, 4 аса и 58% успеваемост в атака) за успеха . Френската звезда Ървин Нгапет пък добави още 22 точки (3 аса, 59% успеваемост в офанзива и 57% положително посрещане) за триумфа.

За отбора на Локомотив Константин Бакун осъществя 21 точки (2 блока, 1 ас и 49% успеваемост в атака). Сръбският национал Марко Ивович (1 блок, 4 аса, 45% успеваемост в офанзива и 45% положително посрещане) и Алексей Родичев (3 блока, 1 ас, 48% успеваемост в офанзива и 57% позитивност в атака) приключиха с 18 и 16 точки, само че и това не оказа помощ за победа.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - ЗЕНИТ (КАЗАН) 2:3 (21:25, 25:23, 29:27, 25:23, 17:19)
ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев, Константин Бакун 21, Марко Ивович 18, Алексей Родичев 16, Дмитрий Лизик 12, Дмитрий Щербинин 8 - Роман Мартинюк-либеро (Павел Захаров, Сергей Савин 1, Фабиан Джизга 3, Александър Ткачев, Павел Круглов, Артьом Ермаков-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ЗЕНИТ: Александър Бутко 4, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 29 , Максим Михайлов 19, Ървин Нгапет 22, Артьом Волвич 14, Алексей Кононов 7 - Валентин Голубьов-либеро (Фьодор Воронков, Андрей Сурмачевский, Денис Земченок)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ.