Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха историческа първа победа във волейболната

...

Хебър с историческо постижение в Шампионската лига

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) реализираха историческа първа победа във волейболната Шампионска лига.

Българският тим надигра немския вицешампион Фридрихсхафен с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25,  25:11, 15:12 ) във втори мач от група А, който се игра в зала „ Васил Левски “.

Хебър означи съвършен старт в мача, като изненада противника с уверена и проведена игра и затвори безапелационно първия гейм. Немците обаче завоюваха втората и третата част и поведоха с 2:1.  В четвъртия гейм обаче пазарджиклии още веднъж откриха своя темп и въодушевление и завоюваха безапелационно, затваряйки частта с 25 на 11.

В тайбрека Хебър сподели страхотна мотивация и се бори с всички сили до дъно. Интригата бе цялостна откакто играта потегли точка за точка. След 11:11  домакините надвиха с опит и темперамент, а за това роля имаше и Мартин Симеонов. Пазарджиклии устояха до дъно на всички опити за поврат на германците и победиха с крайния триумф след офанзива на Виктор Йосифов за крайоно 15:12 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.
Източник: standartnews.com