Воденият от Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина загуби

...

Петев не успя да класира Босна на световното първенство

Воденият от Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина загуби възможностите си да се класира на бараж за международното състезание в Катар, откакто позволи проваляне с 1:3 от Финландия като хазаин.

Финландците можеха да поведат в 25-ата минута, само че Теему Пуки изпусна дузпа. Само четири минути по-късно Маркус Форс изведе гостите напред. Финландия остана с 10 души след червен картон на Юка Райтала в 37-ата минута.

През второто полувреме Робин Лод вкара втори гол за Финландия. Резервата Лука Менало понижи за Босна. Даниел О`Шонеси обаче означи третото попадение за Финландия. Босна беше без звездата си в офанзива Един Джеко. Нападателят на " Интер " е с травма.

С триумфа Финландия събра 11 точки и излезе на второ място в група D на международните квалификации, като води с две пред Украйна. Босна е на четвърта позиция със 7 точки. В последния кръг на 16 ноември отборът на Петев приема Украйна, а Финландия е хазаин на водача Франция.
Източник: dnevnik.bg