Виетнам е първият четвъртфиналист за Купата на АзияВиетнам се класира

...

Виетнам е първият четвъртфиналист за Купата на Азия

Виетнам се класира за четвъртфиналите на Азиатската купа, откакто в оспорван 1/8-финален мач победи Йордания след осъществявания на дузпи. В постоянното време и продълженията срещата в Дубай приключи 1:1, а при 11-метровите наказателни удари виетнамците бяха по-точни, с цел да завоюват с 4:2.

Йордания поведе в резултата в 39-та минута, когато се разписа Абдулрахман, само че при започване на втората част централният нападател Нгуйен изравни след хубаво центриране отдясно. До края на мача и по време на двете продължение по 15 минути не се стигна до ново попадение и се наложи дузпите да решат всичко в този конфликт. При тях йорданците изпуснаха два пъти, до момента в който техните съперници единствено един път, с цел да се класират напред в шампионата. /БГНЕС
Източник: bgnes.com