Валенсия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на

...

Валенсия продължава напред за Купата на Испания след категоричен успех над Спортинг Хихон

Валенсия се класира за четвъртфиналите в шампионата за Купата на Испания. " Бяло-черните ", водени от треньора Дженаро Гатузо, се постановиха с безапелационното 4:0 при гостуването си против втородивизионния Спортинг Хихон.

Два гола за финалиста от предишния сезон осъществя ветеранът Единсон Кавани, който беше прецизен в 10-ата и в 39-ата минута на срещата. Между двете попадения на уругваеца в 21-ата минута се разписа и Джъстин Клуиверт.

След тъкмо 64 минути игра и Самуел Лино също осъществя попадение във вратата на Хихон.

По-късно през днешния ден носителят на купата от предходната година Бетис се изправя вкъщи против Осасуна, до момента в който Атлетико (Мадрид) гостува на Леванте.

В четвъртък Реал (Мадрид) играе като посетител против Виляреал, а Барселона се изправя против Сеута.