В шеметен мач от група H на Световното първенство в

...

В шеметен двубой Португалия надви Гана, Роналдо с гол на пети Мондиал

Efbet Article Horizontal 1180X300
В замайващ мач от група " H " на Световното състезание в Катар Португалия съумя да се наложи над Гана с 3:2. Интригата бе жива до самия завършек на добавеното време, само че в последна сметка " мореплавателите " измъкнаха успеха.

Резултатът бе открит от Кристиано Раоналдо в 65-ата минута от дузпа, като по този метод португалецът към този момент има на сметката си голове на пет разнообразни международни шампионата. Капитанът на Гана Андре Аю изравни в 72-ата минута, само че португалците " дръпнаха " небрежно с голове на Жоао феликс (78) и Рафаел Леао.

Африканците не се отчаяха и в 89-ата минута стигнаха до 3:2 посредством Усман Букари. В даденото към този момент обичайно дълго продължение (този път от девет минути), те имаха опция да изравнят, само че Иняки Уилямс пропиля златен късмет.