В двубой от 24-ия кръг на английската Висша лига, Саутхемптън

...

Вълците задълбочиха кризата при светците

В дуел от 24-ия кръг на британската Висша лига, Саутхемптън позволи проваляне от Уулвърхемптън. Домакините отстъпиха на противника си с 1:2.

Дани Ингс даде преднина на " светците ", само че с голове на Рубен Невеш и Педро Нето след почивката " вълците " реализираха цялостен поврат.

В лазарета на домакините останаха контузените Обафеми, Смолбоун, Уолкът и Диало, до момента в който осъден бе Янкович.

В отбора на гостите с контузии бяха Боли, Марсал, Поденсе и Хименес.

Ингс поведе отбора си напред в 25-ата минута, с красиво попадение за 1:0.

След паузата обаче Нуно Санто очевидно бе приключил чудесно работата си, като Уулвс излезе видоизменен.

Рубен Невеш вкара за 1:1 единствено 8 минути след почивката, а в 66-ата минута Педро Нето осъществя гол, който умерено може да влезе в класациите в шампионата до този миг, като състезателят на гостуващия отбор се разписа от извънредно дребен ъгъл, а бранителите на съперника се оказаха безусловно неподготвени, очаквайки центриране.

Представянето на домакините е отчайващо едва, откакто в последните си пет конфликта те позволиха четири провали, а завоюваха единствено един път. Днес още веднъж шансът не беше на тяхна страна.

Във краткотрайното класиране домакините заемат 13-та позиция, с актив от двадесет и девет точки и мач по-малко, до момента в който гостите се намират на 12-то място, с 30 извоювани пункта.
Източник: fakti.bg