Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си започна новия

...

Божидар Краев и Уелингтън Финикс с трудна победа за Купата на Австралия

Уелингтън Финикс с Божидар Краев в състава си стартира новия сезон с сложна победа. Новозеландците се постановиха с 2:1 след продължения като посетител над Пенинсула Пауър в мач от 1/16-финалите на Купата на Австралия. Срещата беше първи формален мач на тима на българския нападател за новата акция.

Краев стартира като титуляр и беше на терена съвсем до края на мача, откакто в последните секунди беше сменен от Бен Уолъс.

Уелингтън поведе в резултата две минути преди края на първата част с гол на Никълъс Пенингтън. В 71-ата минута домакините, които се състезават в шампионата на щата Куинсланд, стигнаха до изравнителен гол посредством Люис Грийнууд.

Мачът влезе в продължения, а гостите съумяха да вкарат надвит гол в 119-ата минута посредством Джошуа Ръдланд.