ЦСКА завърши наравно 0:0 с казахстанския шампион Астана в приятелски

...

ЦСКА и Астана завършиха наравно

ЦСКА приключи наедно 0:0 с казахстанския първенец Астана в другарски дуел, който се игра на терена на Fanatic Tour Belek Sport Center в курорта Белек, при много мощен вятър, който в допълнение затрудни и двата състава.

През първото полувреме армейците започнаха по-добре и Дюкенс Назон направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира, само че бранител в жълт екип мазета. Секунди по-късно Тибо Вион шутира мощно по земя, само че право в ръцете на стража Заруцкий. В 12-ата минута Астана отвърна с отдалечен изстрел на Басманов в левия непряк дирек на Бусато. В 23-ата минута шут на Юрген Матей от далечна отдалеченост мина около вратата на „ жълтите “. В 30-ата минута Густаво Бусато сподели класата си и избави сигурен гол. Абат Аймбетов бе изведен самичък против бразилския пазач, след което насочи удар, който стражът избави. Секунди по-късно изстрел от над 30 метра на Исламбек Куат срещна горната греда. По този метод двата състава се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

През втората част алените стартираха по-силно и в 53-ата минута Тибо Вион още веднъж опита мощен шут от далелечна отдалеченост, само че стражът на Астана се намеси на равнище. Густаво Бусато изстреля топката мощно напред от личното си поле в 58-ата минута, а тя трансферира стража на Астана, само че не съумя да откри очертанията на вратата. Така бразилецът за малко да ознаменува положителната си игра и с попадение в срещата. Секунди по-късно Лазар Туфегджич шутира, а Заруцкий отрази. След малко повече от час игра старши треньорът на ЦСКА Саша Илич размени всички свои полеви футболисти като се изключи вратаря, който минута по-рано бе избавил още едно чисто голово състояние на Басманов, който излезе самичък против него. До края на дуела алените владееха самодейността, само че нямаха късмет пред гола и мачът завърши при нулево тъждество.

Следващата контрола на ЦСКА в Анталия е на 29 януари (неделя).

Стартов състав: 1. Густаво Бусато (в), Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 27. Маурисио Гарсес, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 4. Менно Кох, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо.
Източник: novinata.bg