ЦСКА записа втора поредна загуба в лятната си подготовка, след

...

ЦСКА загуби от украинския шампион

ЦСКА записа втора поредна загуба в лятната си подготовка, откакто отстъпи с 0:1 на украинския първенец " Шахтьор " (Донецк) в Австрия. Няколко дни по-рано алените изгубиха със същия резултат от " Ференцварош ", който е противник на " Лудогорец " в Шампионската лига.

Треньорът на алените Добромир Митов не можеше да разчита на няколко съществени играчи, измежду които Николай Бодуров и Рафаел Енрике.

Двубоят стартира неприятно за българския състав, който още в 10-ата минута позволи гол в своята врата. Даниил Сикан приключи с удар от към 10 метра, офанзива която се организира по дясното крило.

Последваха положителни минути за ЦСКА, само че Али Соу се регистрира с най-сериозния пропуск. До края на първата част и " Шахтьор " пропусна два пъти да удвои задатъка си.

В 44-ата минута ЦСКА въпреки всичко стигна до гол, само че той беше анулиран. Негов създател стана Али Соу, който получи извеждащо подаване от Жеферсон.

След почивката темпото предстоящо падна, а головите положения се брояха на пръстите на едната ръка.

Следващата контрола на ЦСКА е против австрийския " Ред бул " (Залцбург) на 3 юли.
Източник: dnevnik.bg