ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с 2:1 у дома в

...

ЦСКА 1948 се бетонира на третата позиция в класирането на Efbet лига след 2:1 срещу Ботев

Efbet Article Horizontal 1180X300
ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с 2:1 вкъщи в финален дуел от 25-ия кръг на  Ефбет лига. На стадиона в Бистрица " алените " взеха решение всичко с два гола до почивката, а късният отговор на " жълто-черните " след паузата не бе задоволителен за освен това от почетна загуба.

Началото бе напълно за домакините, които поведоха мълниеносно след попадение на Светослав Диков. В ролята на помощник за гола се трансформира Стив Фуртадо. В края на полувремето Бирсент Карагарен удвои задатъка на " армейците ", преодолявайки стража на " канарчетата " Хидайет Ханкич. Пловдивчани стигнаха до почетно попадение в добавеното време на втората част посредством резервата Абдулайе Траоре, само че това бе всичко от отбора на Бруно Балтазар.

В класирането ЦСКА 1948 събра актив от 51 точки, на седем пред четвъртия Левски. Ботев е десети с 27 пункта, на три пред 11-ия Берое. В идващия кръг " жълто-черните " посрещат Спартак Варна, до момента в който играчите на Тодор Янчев гостуват на Септември.