Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева

...

Сестри Стоеви започнаха годината с победа

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с победа 2023 година.

Сестрите се класираха за втория кръг на шампионата от сериите Супер 1000 в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 1 250 000 $ след триумф над представителките на домакините и осми сложени в схемата Пърли Тан и Тинаах Муралитаран с 21:19, 21:14 за 31 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева поведоха след 11:11 в първия гейм, а във втората част взеха задатък от 12:8 и без проблеми затвориха мача.

Следващите им съпернички ще бъдат Триса Джоли и Гаятри Гопичанд Пулела от Индия.

Българките ще вземат участие и на шампионата от сериите Супер 750 в Ню Делхи (Индия) от 17 до 22 януари с награден фонд 900 000 $.