Тийнейджърът Юсуфа Мукоко стана най-младият футболист в историята с десет

...

Мукоко влезе в историята при успех на Борусия Дортмунд над Бохум

Тийнейджърът Юсуфа Мукоко стана най-младият футболист в историята с 10 попадения в Бундеслигата, откакто през днешния ден се разписа два пъти при победа на Борусия Дортмунд с 3:0 против Бохум, до момента в който Байерн Мюнхен оглави класирането с 3:2 против Херта в столицата.

Мукоко откри резултата в осмата минута и стигна до 10 попадения на възраст 17 години и 350 дни, а в добавеното време на първата част младокът се разписа още един път и оформи крайното 3:0. Вторият гол бе дело на Джовани Рейна от дузпа.

Така Дортмунд е трети в класирането с пасив от три точки против Байерн Мюнхен, който надделя Херта с две попадения на Ерик Максим Чупо-Мотинг в границите на две минути. Преди него прецизен бе и Джамал Мусиала, до момента в който за Херта вкараха Доди Лукебакио и Дейви Зелке. Домакините обаче не стигнаха до трети и изравнителен гол.